Kredi Kartı Borcu Yapılandıran Bankalar 2019

Kredi Kartı Borcu Yapılandıran Bankalar 2019

Sizlerde kredi kartı kullanıyorsanız bu yazımızı iyi okuyun. Bankalar artık kredi kartı borcu bulunan ve bulunan borcunu ödemediği içinde icralık duruma düşen müşterilerinin kartlarını bu yılda da 72 aya kadar vadelendirerek, taksitlendirecektir. Ülkemiz içerisinde kredi kartlarına farklı meblağlar da borcu bulunan kişilerin toplam olarak 17 buçuk milyar civarı borcu yapılandırmaya alınacaktır.

Kreedi Kartı Borcunuz Var İse Dikkatlice Okuyun

Geçtiğimiz günlerde Sayın Başbakanımız Binalı Yıldırımın yaptığı açıklama doğrultusunda ekonomi koordinasyon kurulu toplantısında kredi kartı mağdurlarına müjde vermesiyle birlikte, borcu olan kişilerin borçlarını ödemeleri amacı ile çeşitli imkanlar sunulacağını söyledi. Bu kapsam içerisinde Sayın Başbakanımız Binalı Yıldırım’ın yapmakta olduğu açıklama, sicili bozuk ve kredi kartı borcunu ödemeyen birçok kişi için adeta can suyu olmuştur. Sayın Başbakanımız Binalı Yıldırım bu proje kapsamında kredi kartı borçlarının belirlenen taksitler halinde ödeneceğini ve dahilinde bu yıl kredi kartının 72 ay taksitlendirilmesinden bahsetti.

Kredi Kartı Yapılandırması

BBDK onayı ile faal duruma geçecek ve devlet bankaları, Vakıf Bankası, Halk Bankası ve Ziraat Bankası gibi bankaların dahilinde yerli ve yabancı katılım bankaları, Akbank, İş Bankası, TEB, Garanti Bankası, Finansbank, Denizbank gibi bankalarında BDDK onayı ile tüketici kartlarında 72 aya kadar taksitlendirmeye gitmesi beklenmektedir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kararı

Bulunduğumuz yıldan önceki süreç içerisinde borcu bulunan ve 3 ay boyunca kart borcu ödemesini gerçekleştirmeyen kişilerin kredi kartları kapatılmaktadır. Diğer hesaplarında parası bulunuyor ise kartları bloke edilerek borçlarını ödemeleri adına teşvikte bulunulmaktadır, eğer ki bu da olmaz ise kişi kara listeye alınarak borç batağına düşmekteydi. Kart borcu bulunanalar ise kredi de çekememelerinden dolayı, kredi çekmek adına çarelerini senet ile para, taksit ile cep telefonu bozdurma, internet üzerinden senet ile alışveriş gibi çeşitli yöntemleri kullanmaya sürüklenmiş ve başvurmuşlardır. Günümüzde ise bu durumdan kurtulmak isteyenlere can suyu olacak bir müjde ile bulunan borçlarda 72 aya kadar taksitlendirilmeye gidilmiştir. Borç taksitlendirmek adına bulunan şartlar ise;

  • Kart sahibinin başvuruda bulunması
  • Borçların bir kere taksitlendirilecek olması nedeniyle daha önce taksitlendirmeye gidilmemesi ve kişinin ödenmeyen borcunun bulunmaması gereklidir.
  • Borç taksitlendirmesinin gerçekleşmesi sonucu bankanın belirleyeceği tarih ve meblağın ödenmesinin şart olarak bulunduğu bilinmelidir.

Bu yıl sadece kart borçluları için değil, bunun yanı sıra taksitle alışveriş gerçekleştiren kişiler içinde oldukça önemli kararlar alındı. Kartların yapabilecek olduğu alışverişte taksit sayısı 9 iken 12’ye çıkarıldı. Yapılan bu düzenlemeler sonrası ülke ekonomimizin dengelenmesi, vatandaşların bulunan kredi kartı borçlarından kurtularaktan refah düzeyine yükselmesi amaçlanmakta ve sağlanmaktadır. Son düzenleme sonrası cep telefonları, akaryakıt ve gıda ürünlerinde taksitlendirme yapımı söz konusu değildir. Bizler yazdığımız bu makalede sizlere kredi kartı borcu yapılandıran bankaları anlattık sizleri bu hususta aydınlatabildiysek ne mutlu bize.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy