Mağaza satışı yapan e-ticaret firması battı

Ülkemizde e-ticaret sektörü giderek gelişmekteyken pek çok firma mağaza satışları yaparak e-ticaretin gelişmesinde rol oynamaktadır. Tabi bu firmalar kendilerine kazanç sağlamaktadır. Şu anda bilinin en büyük mağaza satışı yapan firma İncir’dir ve İncir firması geçtiğimiz haftalarda iflas ettiğini resmi internet sitesi aracılığı ile kamuoyuna duyurdu. Buna göre şirketin batmasına imkansız gözü ile bakılıyordu ancak darbe girişiminden sonra gerekli yatırımları alamayan firma bütçe anlamında oldukça zor günler geçirdi ve olağanüstü hal ilan edilmesi ile birlikte iflas erteleme de askıya alındı. Bu süreçlerde hiçbir destek bulamayan İncir firması battığını kamuoyuna duyurdu.

35 bin kişi madur oldu

İncir firması binlerce liralık paketleri aracılığı ile kullanıcılara mağaza satmakta ve onlara gelir imkanı sunmaktaydı. İncir’den paket alanların kendi alan adlarına kurulan profesyonel tasarımlı bir sitesi olmakta ve şirket açma derdi olmamaktaydı. Satılan tüm ürünler açılan internet sitesi adına gönderilmekte ve söz konusu site için birde telefon numarası tahsis edilmekteydi. Pek çok kişi İncir’e bulaşmak istemese de Türkiye geneli toplam 35 bin kişinin mağaza açtığı öğrenildi. İncir firmasının batması ile birlikte 35 bin kişinin de siteleri kapandı ve herkes madur oldu. Madur olanların ücretlerinin geri ödenip ödenmeyeceği konusunda bilgi yok iken yıllardır ülkemizde yatırımlarına devam eden ve geleceğin en parlak firmalarından bir tanesi olarak görülen İncir’in bir anda bu şekilde nasıl iflas ettiği hala anlaşılmamış konular arasında yer almaktadır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy