PTT den Emekli Maaşını Alanlara Kredi

PTT den Emekli Maaşını Alanlara Kredi

PTT  Emekli Maaşını , öncelik olaraktan nereye giderseniz gidin Türkiye’nin her yerinde bulunan tüm şubelerde başvuru formu doldurmanız mümkündür. Form şube tarafında bulunan sistem üzerinde kredi çekme çekmek istemeniz durumunda yapılan bu isteğiniz bank şubesine iletilmektedir. Kredi başvurunuz şube tarafından ilgili bankaya gönderildikten sonra banka tarafından yapılmakta olan değerlendirme sonrası kredinin onaylanıp onaylanmadığını şubeye bildirmektedir.  PTT ise bu kapsamda genel olaraktan maaşlarını PTT’den alanlara kredi imkanı sunmaktadır. PTT emekli kredi imkanlarından yararlanmak isteyenler için yazdıklarımızı dikkatlice okumaları ve bu bilgi dahilinde hareketleri gereklidir.

Başvuru müracaatınız sonrası başvuruda bulunmakta olduğunuz kredinin onay aldığına dair banka şubenizden bilgi gelmesi dahilinde, PTT şubesinden şahsi olaraktan kredi sözleşmesi imzalayın ve bu çerçevede işlemlerinizi tamamlayınız. Sözleşmenizin imzalanması sonrası kredinizi teslim almanız mümkündür.

TEB

TEB bu kapsamda karşımıza çıkan bankalardan birisi olarak boy göstermektedir. TEB cep kedisi PTT şubelerinden maaşlarını almakta olan emekliler için özel olaraktan tasarım gördü. Ayrıca kefilsiz ve senetsiz olarak sadece yanınıza nüfus cüzdanınızı alaraktan başvurunuzu yapabilirsiniz. TEB kredisi kapsamı içerisinde emeklilik adına 1.000 TL ile 30.000 TŞ arası kredi imkanı sunulabilmektedir. Kredi ise 70 yaş altı emeklilere verilirken 70 yaş üstü emeklilere maalesef verilmemekte, yaş aşımı yaşayan emekliler bu fırsatlardan yararlanamamaktadır . TEB cep kredi ile 24 ay vadeli olaraktan 10.000 TL kredi kullanmanız dahilinde sizlerin aylık olarak ödemesi gereken tutar 509 TL olacaktır. 5.000 TL ile 12 ay vadeli olaraktan ihtiyaç kredisi almanız dahilinde ise yapacak olduğunuz aylık ödeme ise 463 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. 36 ay vade ile almanız durumunda ise 30.000 TL kredi başvurusu yaparsanız aylık ödeyeceğiniz tutar ise 1.115 TL olarak karşınıza çıkar.

İNG Bank

Listemizde karşımıza çıkan bir diğer banka ise İNG Bank’tır. İNG Bank bu kapsamda kredi postam adlı kredi adı altında tüm PTT müşterilerine oldukça özel fiyatlar ile en uygun olaraktan kredi alma imkanını sunmaktadır. Maaşlarını şubelerden almak isteyen emekli müşteriler adına faiz oranları 15.000 TL olaraktan %1,5, 15,000 TL ve üstü tutarlarınız adına %1,49 olarak karşımıza çıkacaktır bu oranlar. Başvuru yapacak olan emeklilerin hemen en yakın İNG Bank şubelerini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Bu kapsamda yapılabilecek olan en yüksek kredi tutarı emekliler adına 45.000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıyeten İNG Bank kredi postam müracaatı kapsamında 36 aya kadar vade imkanları bulunmaktadır. İNG Bank’ta birçok bankadan farklı olaraktan emekliler adına yaş sınırı 75 olarak belirlenmiştir. Kişilerin 75 yaşını doldurmuş olması gereklidir. İNG Bank kredi paketi adı altında kerdi tutarınızın 1000’de 5’i kadar olaraktan ücret tahsisi yapılmaktadır.

Bu bankalar dışında ise Vakıfbank, Denizbank, Odeabank ve Şekerbank karşımıza çıkmaktadır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy