Takı veya bijuteri dükkanı açmanın maliyeti

Ülkemizde ekonomi profesörlerinin yaptığı bir araştırmaya göre alışveriş alışkanlıklarının % 95’i kadınlar üzerinden dönmektedir. Burada anlatmak istenen tekstil sektörü, takı sektörü, ve benzeri tüm diğer sektörler bayanların yaptığı alışverişler üzerinden dönmektedir. Söz konusu bayanların alışveriş alışkanlığı olduğundan kişisel bakım ve görünüşlerine ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Tam bu anlamda kıyafetlerini tamamlayıcı ürün olarak kullandıkları takı ve bijuteri eşyaları aksesuarları büyük bir sektör olmaktadır. Sonsuz çeşide sahip olabilecek derin bir havuz ortada olduğundan dolayı, bu işi yatırımcılarının yüzünü uzun yıllar güldürecek önemli bir sektör olmaktadır. Bayanların kendi giyimine ve görünüşüne son derece önem vermesi öncelikli olarak bijuteri sektörünü ve tekstil sektörünü ayakta tutan en önemli unsurların başında geliyor.

Bijuteri dükkaı nasıl açılır diyenler sektörde birbirinden farklı binlerce çeşit ürünü olması da uzun dönem gidecek bir ticaretin mesajlarını bizlere iletiyor. Başladınız işin uzun dönem sürmesi kısa dönemlik dönemsel çağlardan çok daha önemli olmaktadır. Yapacağınız 150.000 TL ile 300.000 TL arasındaki bir yatırımla binlerce çeşit bugünle Bijuteri işine başlayabilirsiniz. Bir deniz sektöründe başınızı benim yedek olan en önemli unsur ise dükkânınızın hangi noktada bulunduğu olacaktır. Sektörde birbirinden farklı çok sayıda işletmenin olması rekabeti üst sıralara taşısa da, bu konuda marka haline gelmiş ürünleri bulunduran şirketler ve işletmeler her zaman bir adım öne çıkıyorlar. Bayanların belli başlı tuttukları markalar her zaman alışveriş alışkanlıklarının merkezinde bulunuyor. Bu sebepten dolayı Bijuteri işini başlama karar veriyorsanız bayanlar tarafından çokça tercih edilen takım markalarının bayiliklerini almak akıllıca bir yatırım olabilir. Bahailik yatırmaya başlayacak sermaye konusunda sıkıntılarınız bulunuyorsa eğer burada e ticaretin gücünü kullanabilirsiniz. Özellikle İnstagram ve Facebook üzerinden bijuteri mağazasındaki ürünlerinin fotoğraflayarak satışını gerçekleştiren çok güçlü şirketler bulunmaktadır. Bu şirketlerin gücü sermayelerinin çok olmasından kaynaklanıyor. Tamamen çok fazla müşteriye ulaşabilmeleri için doğru kullandıkları sosyal medya pazarlamasından dolayı kaynaklanıyor. Sizlerde bu tarz bir gücü elinizde bulunabileceğinizi düşünüyorsanız ve takı sektöründeki son derece yüksek kar marjının farkına vardıysanız bu işi sizler için uzun dönem kalıcı gelirler oluşturabilecek bir yapı olabilir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy