Tarihi Osmanlı Çiğ köfte bayilik hakkında

Tarihi Osmanlı Çiğ köfte bayilik, çiğ köfteyi hazırlayan kişi bu işi sabırla yapmasından kaynaklı üstad olarak anılmaktadır. Dost meclisinde bulunan diğer kişiler ise, onun hizmetçisi görevindedir. Çiğ köfte sabır işidir dedik ya yoğuran kişinin çaba sarfedip, terliyor olması bunun bir göstergesidir.

İyi çiğ köfte için isotun kesinlikle kullanılması gerektiğini anlatır dururlar. İsotun çiğ köfteye olmazsa olmaz, tatlı bir acı (hatta biraz da ekşimsi bir acı) olduğuna dair kamuoyunda rivayetler fazladır. Bundan kaynaklı, isotun, pul bibere oranla daha fazla kullanılması şiddetle önerilir. Yine bilinen diğer bir durumda, iyi denilebilecek bir çiğ köftenin kırmızı değil siyaha yakın olması gerektiği söylenir durur hep. Ayrıca ünlü kişilerden de gördüğümüz üzere, çiğ köftenin olup olmadığını anlamak amacı ile tavana yapıştırmak da gelenekselleşmiş bir gerçektir. Eğer ki yapmış olduğunuz çiğ köfte duvara yapışırsa yenmeye hazırdır, yok yapışmazsa ya devam edilir ya da kaba bir tabir ile ustanın eline emeklilik diploması bir güzel verilir. Kullanılan malzemeler arasında bulunan çiğ köfte tepsisi, özel bir tepsidir. Söz konusu tepsi, geniş ve derindir. Son dönemlerde çiğ köfte için hazırlanan özel tırtıklı tepsiler de piyasada bol miktarda vardır.

Ayrıca çiğ köftenin bağımlılık da yapacağını söylerler. Aslına bakarsanız bu gelenekselleşmiş tadı ayda bir dostlar ile toplayıp yapmak gerekmektedir. Tadı değil de çiğ köfte muhabbeti olmazsa olmazdır. İlk alına köfte ağzımıza acı gelir tıpkı dost meclisinde tanıdığımız ilk yabancı kişi gibi ama sonra o çiğ köfte tüketildikçe o acıya alışılır ve daha fazla acı yenecek bir güce erilir tıpkı dost meclislerinde topluma katılan her bireyin o toplumu daha fazla sağlamlaştırması gibi.

Dahası, çiğ köfte hazırlanırken, yazının girişinde rivayet edilen olay anlatılarak bu işleme tarihsel bir hava ve mistisizm eklenmektedir. Ve bağlama çalmasını bilen kişi türküler söyleyerek bu doğu kültüründe ki tat sürekli tüketilir.

Geliştirilen franchise ağı

Yatırımcı açısından baktığımızda ise; Üretici çiğ köfte dükkanı açmak veya bayilik almak şartı ile modeli alt şubelere daha sağlıklı sevkiyat yapmanın dahilinde, çiğ köfteyi en alt taban fiyattan temin etme avantajını sunarak elde edilecek satışlardan oluşacak olan kâr marjını rakiplerde olduğundan daha yukarıya çıkarmaktadır.

Bayilerle beraber ana firmanın franchise desteği sağlaması ve yeni girişimcilere iş olanaklarını sunması öncelikle var olan kurallara uyması ile gerçekleşecektir. Tarihi Osmanlı Çiğ köftesi, yeni şubelerinde isim bedeli olarak 2.000 TL gibi bir bedel almaktadır. Lakin eğer sizin başvuru yaptığınız yer, firmanın daha evvelinde bayilik açmadığı bir ilden yapılıyor ise herhangi bir isim bedeli alınmayacaktır. Söz konusu bu bedel çalışma süresi boyunca sadece bir kereye mahsus alınacaktır.

Tarihi Osmanlı Çiğ Köfte Menüleri

Tarihi Osmanlı Çiğ köfte firması müşterilerine özel bazı olanaklar sunmaktadır. Eğer ki bayilik açılmak isteniyorsa, bu olanaklar diğer dükkanlarda müşteriye özel yapılması gerekmektedir. Bu menüler;

  1. Dost menü
  2. Arkadaş menü
  3. Kalabalık menü
  4. Doyarsın menü
  5. Süper menü
  6. Aile boyu menüdür.

Tarihi Osmanlı Çiğ Köfte  bayilik hakkında

Tarihi Osmanlı Çiğ köfte bayilik firması çiğ köfte bayiliği veren firmalar arsında gösterilmekte ve bununla ilgili bazı konulara değinmek isterim ki, aklınızda bulunan sorulara bir nebze olsun cevaplar bulabilin.

Tarihi Osmanlı Çiğ köfte bayilik  firması olarak çeşitli bayilik paketleri uygulanmaktadır. Gelin bu uygulamalara beraber göz atalım.

PAKET 1

1-)Soğutuculu dolap.
2-)İşleme tezgahı.
3-)10 kg baskılı atlet poşet.
4-)5 kg baskılı dürüm poşeti.
5-)1000 adet baskılı ıslak mendil.
6-)1000 adet magnet.
7-)5.000 adet broşur.
8-)1000 adet kartvizit.
9-)50 kg bedelsiz çiğköfte.
10-)1 mt ışıklı tabela.
11-)Personele ücretsiz eğitim.
12-)5 paket lavaş.
13-)Elektronik terazi.
14-)Haftada 2 gün kampanya desteği.
15-)Kargo ücretininde şirket tarafından üretilen  bayilik paketi 5000 TL’dir.

PAKET 2

1-)Soğutuculu dolap.
2-)İşleme tezgahı.
3-)20 kg baskılı atlet poşet.
4-)10 kg baskılı dürüm poşeti.
5-)3000 adet baskılı ıslak mendil.
6-)5000 adet magnet.
7-)10.000 adet broşur.
8-)1000 adet kartvizit.
9-)200 kg bedelsiz çiğköfte.
10-)5 mt ışıklı tabela.
11-)4 masa 16 deri sandalye.
12-)20 paket lavaş.
13-)Elektronik terazi.
14-)1 adet şarzlı bisiklet.
15-)104 ekran led televizyon.
16-)Müzikli maskotlu balon süslemeli davetiyeli açılış organizasyonunu şirket karşılamaktadır.  Bu paketin değeri ise 15000 TL’dir.

PAKET 3

1-)Soğutuculu dolap.
2-)İşleme tezgahı.
3-)20 kg baskılı atlet poşet.
4-)10 kg baskılı dürüm poşeti.
5-)5000 adet baskılı ıslak mendil.
6-)10.000 adet magnet.
7-)10.000 adet broşur.
8-)İşyeri tadilatı 30m² ye kadar.
9-)500 kg bedelsiz çiğköfte.
10-)Limitsiz ışıklı tabela.
11-)6 masa 24 deri sandalye.
12-)40 paket lavaş.
13-)Elektronik terazi.
14-)2 adet şarzlı bisiklet.
15-)104 ekran led televizyon.
16-)Müzikli maskotlu balon süslemeli davetiyeli açılış organizasyonunu şirket karşılamaktadır.  Bu paketin değeri ise 30000 TL’dir.

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy