Vodafone Bayilik Alma Şartları

Telekomünikasyon şirketi olarak üç büyük şirket arasında yer alan ve pek çok kişiye üstün kaliteli olarak hizmet sağlayan Vodafone firması, lider markalar arasında yer almaktadır. Sadece Türkiye içerisinde değil tüm dünya ülkelerinde operatör firması olarak hizmet veren Vodafone, 19 milyonun üzerinde olan Türk abone sayısı ile birlikte telekomünikasyon sektörü içerisinde faaliyet göstermektedir.

Vodafone Bayiliği Alım Nedenleri

Türkiye’de en çok abone sayısına sahip olan şirket olarak Vodafone adı altında bir bayilik almak girişimci tarafından kazanım sağlamanın kısa yolu olarak düşünülebilmektedir. Müşteri potansiyelinin çok yüksek sayıda olması bayilik alma nedenlerinin en başında gelirken, reklam konusunda da sürekli olarak dinç kalan marka girişimcinin reklam yapmasına gerek kalmadan müşteri çekmesine yardımcı olmaktadır. 2012 ve 2013 seneleri içerisinde %20 oranında bir büyüme ile rakiplerini geride bırakan firmanın girişimciliğini üstlenen kişi hiç şüphesiz yüksek oranda kazanç sağlayacaktır.

Vodafone Bayiliğinin Şartları

Vodafone girişimcilere üç adet farklı bayilik fırsatı sunarak bu seçeneklerin her birine farklı koşullar koymaktadır. Her bayiliğin kendisine göre açılma şartı bulunmakla birlikte alınmak istenen bayilik paketine göre farklı dekor ve tasarımlar yer almaktadır. Bu durumlarda da maliyette artış görülebilmektedir. Vodafone’un sunduğu bayilik şartları ile ilgili bölge müdürlüklerinden ya da iletişim araçlarından bilgi alabilmek mümkündür.

Vodafone Bayiliğinin Maliyeti

Açılmak istenen bayinin bulunduğu yere göre ve bayilik seçeneğine göre değişen fiyatlar bulunmaktadır. Şehrin büyükşehir olması ve işlek bir cadde üzerinde yer alması ya da bir AVM içerisinde olması Vodafone bayiliğini ortalama olarak 350.000 TL değerine çıkarırken, ilçelerde ve çok işlek olmayan alanlarda bu maliyet 25.000 TL değerini bulmaktadır.

Vodafone Bayiliğinin Kar Durumu

Vodafone üzerinden sunulan hizmetlerin diğer operatörlere oranla daha fazla olması ve bayilikler üzerinden gerçekleştirilen TL yüklemeleri, yeni hat çıkarma ve bilimum işlemler girişimcinin para kazanmasına destek olmaktadır. Kazanç hususunda Vodafone, telekomünikasyon firmaları arasında girişimcilerine en çok kazandıran şirketlerden bir tanesidir. Bu nedenle Vodafone bayiliği almak bir girişimci için hem isim hem de kazanç açısından bakıldığında karlı bir işlemdir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy