Yeni Esnafa Kredi Desteği

Yeni Esnafa Kredi Desteği

Yeni esnafa kredi desteği, bizler bugün yazdığımız makalede sizlere yeni iş yeri açmış işletmeciler için yapılan finansal destek sağlamak adına kredi imkanı sunan bankaları, mikro ölçekli olaraktan faaliyet gösteren işletmelere kredi verene bankaları, bu yıl adına 6 aylık yeni esnaflarımıza kredi veren bankaları araştırdık ve sizler için yazıya döktük. Birçok işletme en açıldığı için bankalar tarafından, işletmelerin yapmakta olduğu kredi talebi olumsuz karşılanır ve sonuçlanır. Yeni işletmelerin bankalar tarafından nasıl kredi alacağı ve ödeme takvimlerini nasıl oluşturması gerektiğini iyice araştırmadan sizlerin kredi başvurusunda bulunmaması oldukça önemlidir.

6 Aylık Esnaf İçin Halkbank Esnaf Kredisi

İş yerini yeni açmış Kobi kategorisinde bulunmakta olan mikro ve küçük işletmeler ile açılmış olan iş yeri ve işletmecinin işletme sermayesi adı altında kredi imkanı sunumu gerçekleştirilmektedir. Halk Bankasının bu kapsamda küçük ölçekli ve yeni işletmeler adına ihtiyaç duyulan finansal kaynak sağlanarak ayakta kalmalarına olanak sağlanılmaktadır. Halk Bankasının vermekte olduğu Halk Esnaf Destek Kredisi ile işletmeniz adına gereken finansal destek için umduğunu bulabileceğiniz gibi nakit akışına da uygun olaraktan taksitlendirme imkanı da sağlanmaktadır.  Ayrıyeten bu kredileri kullanmakta olan esnafımız için ödemesiz dönem olarak taksit imkanı sunulmaktadır. Bir yere dükkanı açmış esnafın bu kerdi imkanlarından yararlanabilmesi adına en yakın Halkbank şubesine ziyareti bu kapsamda yeterli olacaktır. Sizlerde bu kredi imkanında yararlanmak istiyorsanız. Sizler için açıklamış olduğum bu bilgileri dikkatlice okuyunuz;

Halk Bank Esnaf Kredisi

Halkbank, Halk Esnaf Destek Paketi adı altında kullanabilecek olduğunu bu kredinin üst limitini 150.000 TL olaraktan belirlemiştir.

Kredi ödemesi ise vadesi ödemesiz dönemi ile birlikte toplam olarak 36 ay olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ödemesiz dönem ile işletmelerin nakit akışına uygun olacak şekilde kredi kullanımının ilk 6 ay içerisinde tamamlanması gereklidir. Ayrıca bu kredi aylık olaraktan eşit taksitler ile veyahut da 3 ayda bir olarak eşit taksit imkanlarıyla kullanılabilmektedir.

 

Halk Bankası Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Yukarı anlattığım gibi Halk Bankasının, Halk Esnaf Destek Kredisinin yanı sıra Sıfır Faizli Kredi imkanlarından yararlanmak isteyen işletmeler için de bilinmesi gerekenler şöyledir. Herkesin bildiği üzere genç veyahut da yeni girişimciler için hibe desteği sağlayan KOSGEB tarafından iş yeri açmak isteyen genç girişimciler için Halk Bankası yaptığı olanaklar dahilinde sıfır faizli olarak kredi imkanı sunmaktadır. KOSGEB’in sunduğu imkanlar dahilinde dükkan veyahut da işletme açmak isteyen genç girişimcilerin sunacakları projelerin KOSGEB tarafından onaylanacak olması sonucu alınacak sıfır faizli kredi adına Halk Bankasına başvuru yapımı yeterli görülmektedir. Genç girişimcilerin bu kredi olanaklarından yararlanmak istemeleri halinde daha önceki süreçte KOSGEB tarafından verilmekte olan hibe veyahut da kredi imkanlarından yararlanmış olmaları gereklidir. Ayrıyeten bu kredi imkanlarına başvuruda bulunacak olan kişilerin 30 yaşından küçük olmaları şart koşulmaktadır. Halk Bankasından Sıfır Faizli olarak alınacak olan kredinin üt limit 100.000 TL olaraktan açıklandı. Bu bankaların KOSGEB anlaşmalı olarak vermiş olduğu kredi imkanları kapsamında bankalardan alınmakta olan KOSGEB anlaşmalı kredi imkanlarından yararlanmakta olan genç girişimciler için sunulacak olan projelerin KOSGEB tarafından onaylanması koşul olarak koşulmaktadır.

 

 

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy