Bakkal dükkanı açmak için kosgeb kredisi

Bakkal dükkanı açmak için kosgeb kredisi isimli yazımızda kendi işinin sahibi olmak ve bunu da bir bakkal dükkanı açarak gerçekleştirmek isteyen girişimciler için KOSGEB kredisi sağlam bir fırsat olabilir. Keza Bakkal açmak için Kosgeb kredi almak birkaç yöntem ile mümkün bir hale dönüşebilir. Bunun için vatandaşlara KOSGEB tarafından 50.000 TL’ lik hibe ve 100 .000 TL’ lik faizsiz kredi imkanı tanınmaktadır. Nasıl mı? gelin hep beraber inceleyelim. Üstelik bu aşamalarda 0 faizli kredi’ den yararlanabilecek ve bu sayede de Kosgeb hibe kredi imkanı ile kafanızda tasarlamış olacağınız bakkal dükkanı girişimlerinizi somut bir yapıya kavuşturmuş olacaksınız.  Bu sebepten dolayı da pek çok girişimcinin kafasında yer edinmekte olan Kosgeb hibe kredi nedir? sorusuna alternatif cevaplar üreterek ilerlemek isteriz. Ekomini bayilik şartları ve devlet destekleri hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Bakkal açmak için kosgeb kredisi nasıl alınır?

Devlet tarafından kurulan küçük ve orta ölçekli işletmeler için kendilerini çok daha fazla geliştirilebilmeleri adına sağlanmakta olan kurumun adı Kosgeb‘dir. Pek çok kesim tarafından yararlanabilme imkanı olan Kosgeb’ in ülkemizdeki kalkınma ve istihdam açıklarının ortadan kaldırılması gibi pek çok açıdan büyük avantajlar sağladığını da bilgilerimize eklemek isteriz. Bu avantajlar içerisinde Kosgeb vatandaşlara hibe kredi sağlamaktadır. Hibe kredi işlevinin tanımı ise özetle geri ödemesi olmayan nakit olarak bilinir. Gerçekten de durum bu şekildedir. Lakin bu aşamalarda mevcut hibe kredisinin sahibi olabilmek adına devlet önderliğinde Kosgeb kurumunun sizleri belli başlı sınav ve ders evreleri içerisine dahil ettiğini de bilmenizi isteriz. Bunun içinde sizlerin öncelikle bakkal açmak için Kosgeb kredi alabilmek adına belli başlı hususlar ile aşamaları detayı detayına inceleyerek adımlarınızı atmanız gerekecektir. Ucz market bayilik şartları hakkında bilgiler alabilirsiniz. Bakkal dükkanı açmak için kosgeb kredisi alabilirsiniz.

Bakkal açmak için kosgeb kredi başvurusu

Kosgeb hibe kredi alımı aşamalarında seçiminizi sadece bakkal açmak için sınırlandırmamanız gerekir. Nitekim bu kredi hibe aşamalarında birbirinden farklı girişimcilik çeşitleri üzerinden sizlere hibe imkanları sunulabilmektedir. Hibe kredi almak içinde sizlerin atacağı ilk adım yaşamış olduğunuz bölgede bulunan en yakın İŞ- KUR ya da KOSGEB birimine başvuruda bulunmak olacaktır. Bu müracaat dahilinde de sizlere girmeniz gereken yeterlilik sınavı için bir tarih verilecektir. İlk sınavı başarılı bir şekilde geçtiğiniz takdirde de KOSGEB kurslarının eğitim seminerleri içerisine dahil olarak ikinci evrede ilerlemeye başlayacaksınız. Bu eğitim aşamaları dahilin de de iyi bir iş planı projesi hazırladığınız takdirde Kosgeb tarafından düzenlenen programlardan yararlanabilme hakkına sahip olabilirsiniz. Özellikle de market açmak adına kafasında soru işaretleri olan kişilerinde bu programa dahil olmasında yarar görülmektedir. Market açmak istiyorum isimli iş fikrini inceleyiniz.

KOSGEB Hibe Kredi Almanın Kolay Yolu

Tüm bu aşamaların her daim olumlu sonuçlanma ihtimali gibi bir durum ise ne yazık ki net olmamaktadır. Yani onay almayan girişimciler Kosgeb kurumu tarafından sunulacak olan hibe ve projelerden yararlanamazlar. Yaşanması olası bu gibi durumlarda ise devlet bankası ve danışmanlık hizmetlerinde bulunan bir takım ajanslardan destek alabilirsiniz. Bunun içinde Kosgeb kredi veren bankalar ve ajanslara bir an önce başvuruda bulunmalısınız.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy